Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ορφές Περίδης - Μανώλης Ρασούλης Δίπλα στο ποτάμι

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ορφές Περίδης - Μανώλης Ρασούλης Δίπλα στο ποτάμι Empty Ορφές Περίδης - Μανώλης Ρασούλης Δίπλα στο ποτάμι

Δημοσίευση  Thanos Σαβ Φεβ 14, 2009 6:25 pm

εξέχουσες προσωπικότητες του παρόντος φόρουμ συναντήθηκαν στο γνωστό και μή εξαιρεταίο χώρο στους αγίους αναργύρους (όχι απο τους καλύτερους αλλά τέλος πάντων...)! τραπεζι τέλειο! δευτερη σειρά παρακαλώ,καθαρά ποτά το μαγαζί γεμάτο!ξεκίνημα με την Μαρία Παπαλεοντίου.Συμπαθητική παρουσία με πολύ ψιλή φωνή (θύμιζε κάτο απο αντιγραφή αρβανιτάκη...).Σκυτάλη ο Ορφέας. Όπως πάντα μελωδικότατος και με θετική ενέργεια πάνω στην σκηνή! χαμογελαστός και πρόσχαρος με τα γνωστά του αστεία...!και ξαφνικά...ΤΣΟΥΠ!!! σκάει μύτη ο Ρασούληηης...Στο παρελθόν ο εν λόγω κύριος έχει γράψει κάποια απο τα μεγαλύτερα τραγούδια που έχουν τραγουδηθεί στην Ελλάδα τα τελευταία 30 χρόνια!Σάν φωνή τον περίμενα πολύ χειρότερο αλλα με διέψευσε πανηγυρικά όντας αλάνθαστος ερμηνευτικά!Παρόλαυτα δεν είναι ανάγκη να μας τυρρανά(!!!) λέγοντας κάποια τραγούδια τα οποία δεν χρίζουν καν σχολιασμού...θα σας αναφέρω ενδεικτικά:εφραιμάκος(ναι...ναι...ο γνωστος του βατοπαιδίου), και σού'πα να προσέχεις Τάσο (για κάποιον που έτρεχε με το αυτοκίνητο την πάτησε,πήγε στον άλλο κόσμο, και ο κουμπαρος του χαιρότανε την γυναίκα του... Shocked Shocked ),στου Ρέντη έπιασε βροχή...(και αναγκαστήκαμε να φέρουμε στεγνωτές απο την Γερμανία για να στεγνώσουν τα αρχεί του ΚΚΕ όπου πλημύρησε το υπόγειο lol! ) και δεν ξέρω και εγώ ποιά άλλα!Φυσικά δεν μπορώ να μην αναφέρω τις γνωστές cult ελληνικές σκηνές σε οποιοδήποτε χώρο όπου παίζει μουσική , με τα γυναικεία κορμιά να λικνίζονται στο παραμικρό άκουσμα τσιφτετελοειδούς ρυθμού (πότε Βούδας κτλ...)...μένει να δώ σε καμια εκκλησία καμια φορά την ώρα του χορού του Ησαια να χορεύουν λικνιζόμενα κορμιά πάνω στα παγκάρια καμιας εκκλησίας bounce bounce .Υπόψιν ότι δεν κατακρίνω καταστάσεις (καλά κάνουν τα κορίτσια...και εμένα μου αρέσει να τις βλέπω...) απλά παραθέτω τα γεγον΄΄οτα που συναντώ σε κάθε είδους μουσική σκηνή (μπουσούκια,πανηγύρια,ρεμπετάδικα,μουσικές σκηνές,μπουάτ,λυρικές σκηνές κτλ κτλ... elephant ). Για να συνεχίσω οφείλω να ομολογήσω οτι συνάντησα απο τις καλύτερες μπάντες που έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό, και το κυριότερο οτι πρόκειται για νεαρούς μουσικούς οι οποίοι απέδιδαν καταπληκτικά...
Επίλογος: Μια χαρά περάσαμε, περάσαμε! ωραία παρέα, ωραίο τραπέζι, τραγουδήσαμε αγαπημένα τραγούδια, γελάσαμε με τις γραφικότητες του Ρασούλη, πεθάναμε στο γέλιο απο ατάκες των τραγουδιστών, των μουσικών και κυρίως των πελατών,,,άστο να πάει στο διάλο...

φιλάκια!!

Υ.σ. inaki...δεν μπαίνω κάν στην διαδικασία να μετρήσω σκορ...έχει φτάσει σε δυσθεώρητα ύψη...

Σωκράτη...ερχόμαστε... cheers
Thanos
Thanos
Spammer
Spammer


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ορφές Περίδης - Μανώλης Ρασούλης Δίπλα στο ποτάμι Empty Απ: Ορφές Περίδης - Μανώλης Ρασούλης Δίπλα στο ποτάμι

Δημοσίευση  Inaki Κυρ Φεβ 15, 2009 11:37 pm

ok ok παραδιδω τα οπλα....το μονο που εχω να πω ειναι οτι...ζηλευω ζηλευω ζηλευωωωωωωω!ουφ μα τι να κανω μου δεν με ακολουθουν οι παρεουλες μου....δυστυχως!!!!
καλη συνεχεια στις μουσικες σου περιπλανησεις.....
Inaki
Inaki


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης