Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

+3
Thanos
Dartanian
giokou
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; I_vote_lcap40%ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; I_vote_rcap 40% 
[ 4 ]
ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; I_vote_lcap60%ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; I_vote_rcap 60% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 10
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  giokou Πεμ Αυγ 06, 2009 6:05 pm

Πιστεύω είναι επιβεβλημένο να καταργηθούν τα greeklish για προφανέστατους λόγους, αλλά αυτή είναι η άποψή μου. Κύριε αδμινιστράτορα ελπίζω να σας βρω συμπαραστάτη στη προσπάθεια αυτή για το καλύτερο δυνατόν στην υπέροχη Αυλή μας! Παρακαλώ να συμμετέχετε όσοι δυνατόν περισσότεροι, αν όχι όλοι. Εκτός του υπερ ή κατά, όποιος θέλει ας αφήσει το σχόλιό του.
Η διάρκεια είναι 15 μέρες κι έπειτα το θέμα κλειδώνεται κι η άποψή σας θα γίνει σεβαστή και θα μετουσιωθεί σε έργο αμέσως.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την giokou στις Παρ Αυγ 07, 2009 1:09 pm, 2 φορές συνολικά
giokou
giokou
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  giokou Πεμ Αυγ 06, 2009 6:14 pm

Τύποις ψηφίζω υπέρ της κατάργησης για τους λόγους που ανέφερα εδώ: https://thespies.forumgreek.com/forum-f7/topic-t67.htm#1581
giokou
giokou
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  Dartanian Πεμ Αυγ 06, 2009 11:58 pm

ego prosopika eimai yper ton greeklish telos.
Dartanian
Dartanian


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  Thanos Παρ Αυγ 07, 2009 1:17 pm

αφού εμείς θέλαμε μετά αυτοι...ούτε εμείς δεν...αφού ύ...ύστερα αυτόι μετά εμείς δεν θέλαμε..ναι αλλά μετά εμείς θέλαμε...αρα...

αυτό άκριβώς τίποτε άλλο

κάντε ότι θέλετε...

δεν ξέρω , δεν απαντώ , δεν με νοιάζει
Thanos
Thanos
Spammer
Spammer


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  giokou Παρ Αυγ 07, 2009 1:27 pm

Σεβαστή η άποψή σου Dartanian αλλά δείξε το και με τη ψήφο σου πάνω πάνω για να είναι έγκυρο!
Να υπενθυμίσω πως ότι βγάλει η ψηφοφορία αυτό θα ισχύει, με μερικούς απλούς κανόνες που θ' ανακοινώσω αν βγει το υπερ. Πιστεύω είναι και πιο ωραίο σαν θέαμα να γράφουμε ελληνικά. Να μπαίνουν οι επισκέπτες και να καταλαβαίνουν τι διαβάζουν. Δε γίνεται το όνομα του φόρουμ, οι κατηγορίες του κτλ να είναι στα ελληνικά και στα θέματα να γράφουμε με greeklish! Είναι οξύμωρο και υποκριτικό λες και δε μπορούμε να γράψουμε στη γλώσσα μας σαν Έλληνες που είμαστε... Κάτι τέτοια βλέπουνε οι κάθε Ματσάκηδες (υπουργός Κύπρου) και θέλουν την απλοποίηση της πανέμορφης Ελληνικής μας γλώσσας... Τα πάντα είναι στο χέρι μας! Εγώ, τουλάχιστον, στο σχολείο έμαθα Ελληνικά κι όχι greeklish, έτσι ενθυμούμαι!!!
giokou
giokou
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  giokou Παρ Αυγ 07, 2009 1:34 pm

Thanos έγραψε:αφού εμείς θέλαμε μετά αυτοι...ούτε εμείς δεν...αφού ύ...ύστερα αυτόι μετά εμείς δεν θέλαμε..ναι αλλά μετά εμείς θέλαμε...αρα...

αυτό άκριβώς τίποτε άλλο

κάντε ότι θέλετε...

δεν ξέρω , δεν απαντώ , δεν με νοιάζει

Αφού γράφεις Ελληνικότατα τί σε κρατάει απ' το να ψηφίσεις υπερ; Εξάλλου η ψηφοφορία είναι ανώνυμη και μόνο αν κάποιος θέλει ο ίδιος ν' αφήσει σχόλιο το κάνει, χωρίς εξαναγκασμό! Φυσικά καλοδεχούμενα τα όποια σχόλια πάντα καλοπροαίρετα! Πιστεύω είναι μια καλή προσπάθεια για το γενικό καλό της Αυλής μας και πρέπει να τύχει της μεγαλύτερης δυνατής ανταπόκρισής σας. Τί πάει να πεί εμείς θέλαμε, αυτοί όχι; Ότι βγει θα ισχύσει το δίχως άλλο και πρέπει να το παραδεχτούν όλοι, διφορετικά υπάρχουν κι οι κανόνες...
Κύριε Αδμινιστράτορα πολύ θα μας ενδιέφερε η άποψή σας επί του θέματος.
giokou
giokou
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  bill87 Παρ Αυγ 07, 2009 1:44 pm

Εγώ πιστεύω πως μπορεί ο καθένας να γράφει όπως θέλει..Δεν θα αναγκάσουμε κανέναν να γράψει με Ελληνικά ή με greeklish..Στο κάτω κάτω δεν ξέρει και όλος ο κόσμος ορθογραφία!!!Οπότε τι να γράφεις ανορθόγραφα τι greeklish το ιδιο είναι για μένα..
bill87
bill87


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  giokou Παρ Αυγ 07, 2009 2:04 pm

bill87 έγραψε:Εγώ πιστεύω πως μπορεί ο καθένας να γράφει όπως θέλει..Δεν θα αναγκάσουμε κανέναν να γράψει με Ελληνικά ή με greeklish..Στο κάτω κάτω δεν ξέρει και όλος ο κόσμος ορθογραφία!!!Οπότε τι να γράφεις ανορθόγραφα τι greeklish το ιδιο είναι για μένα..

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ακόμα μια φορά!Καλύτερα να γράφεις ανορθόγραφα ελληνικά διότι σε λίγο καιρό που θα πάει θα μάθεις κάτι παραπάνω βλέποντας και τους άλλους και πάει λέγοντας. Δεν έχω δει πουθενά μα πουθενά στη καθημερινότητά μας να γράφουμε με greeklish όπως τη λίστα για τα ψώνια, το φύλλο αγώνα στο ποδόσφαιρο, συμπλήρωση αιτήσεων παντός τύπου, παραγγελίες μέσω ιντερνετ!, να πω κι άλλα;;; Οπότε εκ των πραγμάτων πρέπει να γράφουμε ελληνικά και στο φόρουμ! Αυτό δεν είναι μέρος της καθημερινότητάς μας; Υπάρχουν πολλά ελληνικά φόρουμ που επιβάλλουν στους χρήστες τα εληνικά και μπράβο τους. Αυτά έχουν σχέση και με την αλλαγή νοοτροπίας εν έτει 2009 που αναφέρουμε σε άλλα θέματα κτλ... Πως τα λέμε αυτά αν δε τα εννοούμε;!Θέλετε να γίνουμε κάποια άλλη χώρα επειδή θέλετε να γράφετε ποιο γρήγορα κι εύκολα; Αγαθά κόποις κτώνται φίλοι μου!
giokou
giokou
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  Dartanian Σαβ Αυγ 08, 2009 1:53 am

emena den me niazi ti apotelesma tha exei i psifoforia,ego pali me greeklish tha sinexiso na grafo den mpori na me anagasi
kanenas kai an to kataferi ayto, to mono pragma pou tha exei petixei tha einai i apoysia moy apo to forym kai oxi na grafo me ελληνίκα.
Dartanian
Dartanian


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  giokou Σαβ Αυγ 08, 2009 6:36 pm

Dartanian έγραψε:emena den me niazi ti apotelesma tha exei i psifoforia,ego pali me greeklish tha sinexiso na grafo den mpori na me anagasi
kanenas kai an to kataferi ayto, to mono pragma pou tha exei petixei tha einai i apoysia moy apo to forym kai oxi na grafo me ελληνίκα.


Δηλαδή να κλείσω τη ψηφοφορία; Αυτό λες; Έτσι απλά για να μη σπαστείς εσύ; Τι εξαναγκασμούς και κουραφέξαλα; Όταν υπάρχουν τέτοιοι κανόνες είναι για το γενικό καλό κι ο αδμινιστράτορας το γνωρίζει αλλά παραδόξως δε κάνει τίποτα γι' αυτό! Μήπως φοβάται ότι θα φύγουν άτομα σαν εσένα και θα μικρύνει το κατά τ' άλλα οικογενειακής φύσεως φόρουμ του; Τον παρακαλώ να λάβει θέση και να πέσουν οι μάσκες...
Επίσης, τι υποκρισία είναι αυτή; Πρώτον δεν επιχειρηματολογείς και δεύτερον απειλείς να φύγεις απ' το φόρουμ που τη ταυτότητά σου γνωρίζουν όλα κι όλα 2 άτομα και που έχεις γράψει 9 φορές απ' τον Οκτώβριο του 2008 και χωρίς τα ''καλώς όρισες'' είναι μόλις 6 κι αυτά... Πρώτα ρωτάς ποιός θα βάλει μια σειρά: https://thespies.forumgreek.com/forum-f8/topic-t101.htm και μετά δε σε νοιάζει η ψηφοφορία; Κάτι δε πάει καλά... lol!
Σ' αυτά θ' απαντήσεις;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την giokou στις Κυρ Αυγ 09, 2009 3:28 pm, 2 φορές συνολικά
giokou
giokou
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  Dartanian Κυρ Αυγ 09, 2009 3:14 pm

nai apo ton oktobrio apo pote exo na grapso ego sto forum. esy pote emathes oti eipasxei forum tou xorioy mas, giati ego ksero.
Dartanian
Dartanian


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  giokou Κυρ Αυγ 09, 2009 3:58 pm

Ανένδοτος! Καλά δε κατάλαβες τίποτα απ' αυτά που έγραψα;
Τα επιχειρήματά σου είναι της πλάκας! Το θέμα είναι πότε έμαθα για το φόρουμ ή ότι αμέσως προσπάθησα να κάνω κάτι καλό για όλους κι εσύ έσπευσες να μου κόψεις τα φτερά; Ειλικρινά τον λόγο δεν τον έχω καταλάβει ακόμα! Γιατί δεν τον λες; Η αλήθεια δε βλάπτει στη συγκεκριμένη περίπτωση.
Να σου θυμίσω ότι ήσουν μπροστά όταν ο αδμινιστράτορας μου πρότεινε να γίνω μοδεράτορας και μου είπε αν έχω ιδέες για το φόρουμ να του τις πω. Επίσης θυμάσαι ότι δέχτηκα και είπα ότι θα συμμετέχω τα μάλλα και οι ιδέες θα έρθουν σιγά σιγά!
Όλα ξεκίνησαν απ' αυτή σου την απάντηση: ''
emena den me niazi ti apotelesma tha exei i psifoforia,ego pali me greeklish tha sinexiso na grafo den mpori na me anagasi
kanenas kai an to kataferi ayto, to mono pragma pou tha exei petixei tha einai i apoysia moy apo to forym kai oxi na grafo me ελληνίκα.
Είναι σωστή συμπεριφορά αυτή; Εγώ δε τη προκάλεσα με τα γραφόμενά μου ακριβώς επειδή η ψηφοφορία είναι δημοκρατικότατο μέσο έκφρασης γνώμης! Άσε που τέτοιοι κανόνες έπρεπε να είχαν μπει όταν ιδρύθηκε το φόρουμ αλλά... Ας τελειώσει το θέμα εδώ, γιατί άκρη δε θα βρούμε αφού δε λες ποιο είναι το πρόβλημά σου, ούτε είσαι διατεθειμένος να καταλάβεις κάποια απλά κι αυτονόητα πράγματα.
giokou
giokou
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  vasiliou Δευ Αυγ 10, 2009 6:04 pm

1on Mhn me lete Administrator , Admin kai ola ta paragoga toy, giati parapempei ston palio Admin... egw kai onoma exw kai fysikh parousia!

2on Synforumistes gia iremiste ligaki....

3on Twra oson anafora to erwtima kai emena tha m'aresai na eixame mono ellinika.. omws kai mia psifoforia ton 7-10 atomwn nomizw den einai antiprosopeftikh gia na mas dosei apantiseis sto ti thelei o kosmos!
Episis etsi ksekinisame kai protinw na to sinexisoume etsi giati pisteuw sthn apolith eleytheria kai ston elefthero tropo grafeis kai ekrafseis..

PS: Mhn pite oti me boleyei na grafw etc giati ena tha sas pw.. Eimai se panw apo 3-4 forum kai malista apo ta megalitera tis elladas, me panw apo 1000 post kai ekei grafoume mono ΕΛΛΗΝΙΚΑ
Shocked
vasiliou
vasiliou
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  giokou Δευ Αυγ 10, 2009 8:07 pm

vasiliou έγραψε:PS: Mhn pite oti me boleyei na grafw etc giati ena tha sas pw.. Eimai se panw apo 3-4 forum kai malista apo ta megalitera tis elladas, me panw apo 1000 post kai ekei grafoume mono ΕΛΛΗΝΙΚΑ Shocked

Γιατί κάποιον να τον βολεύει να γράφει σε άλλη γλώσσα απ' τη μητρική του δε το κατανοώ, μα καθόλου όμως! Μεγαλώσαμε γαλουχημένοι με τ' αηδιαστικά greeklish ή είναι σημείο των καιρών; Ρητορική η ερώτηση... Αφήνουμε στα καλά του καθουμένου μια ψευτοδιάλεκτο (ούτε αυτό είναι αλλά τέλος πάντων) να διαβρώσει την πανέμορφη γλώσσα μας; Δηλαδή τα άλλα φόρουμ που αυξάνονται ευτυχώς με ταχύτατους ρυθμούς, κάνουν κακώς που γράφουν στα ελληνικά;
Επίσης φράσεις όπως
etsi ksekinisame kai protinw na to sinexisoume etsi giati pisteuw sthn apolith eleytheria kai ston elefthero tropo grafeis kai ekrafseis..
είναι άτοπες αφού οι μεγάλες αλλαγές που τόσο χρειαζόμαστε, φέρνουν τα μεγάλα ωφέλη! Εν τέλει να μην ξεκινούσατε έτσι! Δεν έχω δει σε κανένα μα κανένα ξένο φόρουμ πχ γερμανία, να γράφουν με γερμανοελληνικά! Εγώ προσπάθησα αλλά δε θα πω άλλα διότι απ' όλα αυτά που έγραψα δε καταλάβατε τίποτα ή δεν θέλετε να καταλάβετε (ήδη 5 ψήφοι κατά των ελληνικών-αδιανόητο!!!).
Επειδή τέλος έκατσα κι έψαξα όλο το φόρουμ με τις ώρες διότι θέλω να μιλάω με απτά στοιχεία κι όχι στον αέρα..., σας λέω ότι απ' τα 30 συνολικά άτομα που έχουν γράψει στο φόρουμ -άλλοι περισσότερρο άλλοι λιγότερο- μόνο τα 4!!!!!!!! έχουν γράψει με greeklish (και μόνο 2 απ' αυτούς συστηματικά!!!!!!!!). Άρα δε στέκει το '' έτσι ξεκινήσαμε'' αφού το 87% γράφει ελληνικά!!!!!!!! Πως 5 ψηφίσανε greeklish είναι μυστήριο... Αν ψηφίσουν όλοι όσοι γράφουν θα είναι αντιπροσωπευτικότατη η ψηφοφορία. Έχουμε μέρες ακόμα...



''Πατέρα συγχώρεσέ τους, δεν ξέρουν τι κάνουν...''
giokou
giokou
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  kyr Τρι Αυγ 11, 2009 8:25 pm

Παιδιά προσοχή!!!!! Αν αποφασίσετε και γράψετε ελληνικά και κάνετε ορθογραφικά λάθη μην τυχόν και σας πάρει χαμπάρι ο panagos γιατί μαύρο φίδι που σας έφαγε Shocked Shocked Shocked
kyr
kyr


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  kyr Τρι Αυγ 11, 2009 8:32 pm

Εννοείται οτι πρέπει να καταργήθουν!!! Άσε που είναι και πολύ κουραστικά Twisted Evil Twisted Evil Πάντως και σε άλλα forum που είμαι απαγορέυεται και είναι και κανόνας εγγραφής.Οπότε ας τα καταργήσουμε για να μην καταντήσει το forum σαν το κάπνισμα στους δημόσιους χώρους Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad που ο καθένας κάνει οτι θέλει και ελπίζω οχι για πολύ ακόμα Very Happy Very Happy Very Happy
kyr
kyr


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  giokou Τρι Αυγ 11, 2009 10:09 pm

kyr έγραψε:Εννοείται οτι πρέπει να καταργήθουν!!! Άσε που είναι και πολύ κουραστικά Twisted Evil Twisted Evil Πάντως και σε άλλα forum που είμαι απαγορέυεται και είναι και κανόνας εγγραφής.Οπότε ας τα καταργήσουμε για να μην καταντήσει το forum σαν το κάπνισμα στους δημόσιους χώρους Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad που ο καθένας κάνει οτι θέλει και ελπίζω οχι για πολύ ακόμα Very Happy Very Happy Very Happy

Πολύ σωστά! Επιτέλους και κάποιος που φαίνεται ότι καταλαβαίνει... Όσοι πιστοί προσέλθετε! Όσο για το θέμα ''ελληνικά ως προϋπόθεση εγγραφής στο φόρουμ'' συμφωνώ κι επαυξάνω, αλλά δε το είπα απ' την αρχή διότι θα προκαλούσα παραπάνω σύμφωνα με κάποιους (α ρε βούρδουλα που σας χρειάζεται...). Μετά τη ψηφοφορία θα δρομολογηθεί αμέσως, έπειτα από τις απαραίτητες διαβουλεύσεις με τον αδμινιστράτορα. cheers cheers cheers
giokou
giokou
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  Sneaky_ThIng Κυρ Αυγ 16, 2009 2:12 pm

Egw magkes den exw kai idiaitero provlima an kai spania synantas se forum greeklish den einai kai asximo grafw kai me ta duo diavazw kai ta duo opote np Razz
Sneaky_ThIng
Sneaky_ThIng


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ; Empty Απ: ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡ 'Η ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΩΝ GREEKLISH ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ;

Δημοσίευση  giokou Κυρ Αυγ 16, 2009 5:39 pm

Αντί να αυξηθεί το ποσοστό του υπερ αυξήθηκε αυτό του κατά ενώ βάσει αυτών που έγραψα ανωτέρω δε θα έπρεπε! Μάλλον ψήφισαν κι άτομα που δεν έχουν γράψει ακόμα στο φόρουμ, δεν εξηγείται αλλιώς. Αυτό όμως δεν πιστεύω ότι είναι δίκαιο κι αν όντως συμβαίνει είναι κρίμα γιατί υπονομεύει με άθλιο τρόπο την προσωπική μου προσπάθεια και το γενικό καλό όλων μας. Έχουμε μέρες μέχρι να τελειώσει η ψηφοφορία και μέχρι τότε ίδωμεν... Μόνο που τώρα εν όψει αυτού: https://thespies.forumgreek.com/forum-f2/topic-t159.htm η ψηφοφορία είναι διαδικαστικού χαρακτήρα για το θεαθήναι του πράγματος...
giokou
giokou
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης