Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

+8
PARALIAS
ghost
panagos
Knikos
vasiliou
think pink
bill87
Thanos
12 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  Thanos Σαβ Οκτ 11, 2008 10:41 am

ίσως απο εδω μέσα μάθουμε κάποια πράγματα...Ξέρετε εάν υπάρχουν παιδιά που να ασχολούνται ενεργά με την μουσική εδώ στίς θεσπιές ή μάλλον γενικότερα και στα γύρω χωριά?Υπάρχουν παιδιά που να παίζουν κάποιο όργανο (και δεν θέλω να πείτε καμια χαζομάρα εδώ...) ή έστω να θέλουν να ασχοληθούν ή ακόμα περισσότερο εαν νομίζουν οτι μπορούν να τραγουδήσουν?απ΄'όσο ξέρω εδώ μέσα είμαστε 2...εεε μπίλ??
is anybody out there??? Question Question
Thanos
Thanos
Spammer
Spammer


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  bill87 Κυρ Οκτ 12, 2008 11:29 pm

ο γιός του off topic έγραψε:ίσως απο εδω μέσα μάθουμε κάποια πράγματα...Ξέρετε εάν υπάρχουν παιδιά που να ασχολούνται ενεργά με την μουσική εδώ στίς θεσπιές ή μάλλον γενικότερα και στα γύρω χωριά?Υπάρχουν παιδιά που να παίζουν κάποιο όργανο (και δεν θέλω να πείτε καμια χαζομάρα εδώ...) ή έστω να θέλουν να ασχοληθούν ή ακόμα περισσότερο εαν νομίζουν οτι μπορούν να τραγουδήσουν?απ΄'όσο ξέρω εδώ μέσα είμαστε 2...εεε μπίλ??
is anybody out there??? Question Question

Λογικά εδώ μέσα δεν νομίζω να υπάρχει άλλος...Αλλά προσωπικά δεν ξέρω τι παίζει στο χωριό.Μακάρι να υπάρχει κάποιος οι καλύτερα κάποιοι εκεί έξω να αντικαταστήσουν επάξια τους θρυλικούς ''ΑΕΡΙΔΕΣ" cheers cheers
bill87
bill87


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  think pink Δευ Οκτ 13, 2008 2:15 pm

bill87 παίζεις κάποιο μουσικό όργανο ή τραγουδάς?
Εγώ τραγουδάω. Σκέφτεστε να αναβιώσετε τους ΑΕΡΗΔΕΣ?
think pink
think pink


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  Thanos Δευ Οκτ 13, 2008 2:35 pm

.ωπα!!!

τί έχουμε εδώ??? Suspect Suspect
Thanos
Thanos
Spammer
Spammer


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  vasiliou Δευ Οκτ 13, 2008 2:41 pm

think pink έγραψε:bill87 παίζεις κάποιο μουσικό όργανο ή τραγουδάς?
Εγώ τραγουδάω. Σκέφτεστε να αναβιώσετε τους ΑΕΡΗΔΕΣ?

ela re su tragoudas???
Pou??
Giati kai gw tragoudaw sinexeia alla to mpanio mou Razz Razz

Ta katorthomata toy bill einai edw
bounce
vasiliou
vasiliou
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  Knikos Δευ Οκτ 13, 2008 3:15 pm

εγω βλεπω νεα παιδια που προσπαθουν (πετρος, μακης, χρηστος,καποιος απο δομβραινα κ.α.) οι οποιοι δεν εχουν καποια βοηθεια εκτος απο τον φοβερο τον θοδωρη. επειδη ειναι μαλλον αδυνατο να γινει ωδειο στον δημο πρεπει οσοι εχουν δυνατοτητες να ασχοληθουν με αυτα και με οποια αλλα παιδια θελουν. εγω διαθετω τον χωρο μου καθε μεσημερι
Knikos
Knikos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  think pink Δευ Οκτ 13, 2008 3:42 pm

απευθύνομαι στον γιό του off topic γιατί είναι ο μόνος σχετικός και του λέω οτι αν αποφασίσει για κάτι σοβαρό τότε μόνο θα το συζητήσω
think pink
think pink


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  vasiliou Δευ Οκτ 13, 2008 3:47 pm

Pantos oi simetoxes gia to X-factor liksane!
Alla an thelete kritikh egw eimai edw
Razz
vasiliou
vasiliou
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  bill87 Δευ Οκτ 13, 2008 3:53 pm

think pink έγραψε:bill87 παίζεις κάποιο μουσικό όργανο ή τραγουδάς?
Εγώ τραγουδάω. Σκέφτεστε να αναβιώσετε τους ΑΕΡΗΔΕΣ?

Παίζω κιθάρα που και που....Η αλήθεια είναι ότι κάτι τέτοιο δεν το είχα σκεφτεί.Καλή η ιδέα σου αλλά αυτο απαιτεί αρκετό χρόνο και θυσίες.
Φίλε Thano θύμασαι που συζητούσαμε μια μέρα,και σου λέγα που όταν ήμουν πιτσιρικάς σας έβλεπα και έλεγα:πςςςς τι κορυφαίοι είναι αυτοί???Πότε δεν περίμενα οτί θα παίζαμε μια μέρα μαζί!!!
Τι θα λέγες να ξαναγίνει αυτό κάποια στιγμή???
bill87
bill87


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  think pink Δευ Οκτ 13, 2008 4:06 pm

vasiliou εσύ να δηλώσεις συμμετοχή στο extreme makeover
think pink
think pink


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  vasiliou Δευ Οκτ 13, 2008 4:18 pm

think pink έγραψε:vasiliou εσύ να δηλώσεις συμμετοχή στο extreme makeover

gia na mhn to sbisw to parapwn minima kai pite logokriasia me enagkazete na bgw off topic(ektos thematos dialadi)

Giati to les auto rozouli ti prepei na diorthosw....??? affraid



p.s kai meta mas fteei o admin pou mas thn leei gia ta off topic
thn epomenh fora kalo einai na ginete sxolio epi thematos kai as exei mpixti mesa.... omws den mporw na blepw etc ksekremasta asxeta post!
vasiliou
vasiliou
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  panagos Δευ Οκτ 13, 2008 9:02 pm

Παιδια κι εγω τραγουδαω. Αν γινει καμια κινηση ειμαι μεσα, 1000 ευρω περνω.
panagos
panagos
Thespiakos - MOD
Thespiakos - MOD


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  Thanos Τρι Οκτ 14, 2008 7:02 pm

panagos έγραψε:Παιδια κι εγω τραγουδαω. Αν γινει καμια κινηση ειμαι μεσα, 1000 ευρω περνω.

εμάς που θα σε υποστούμε πόσα θα μας δώσεις?


για να σοβαρέυτώ λιγάκι...αφορμή για να ανοίξω το συγκεκριμένο post στάθηκε το γεγονός οτι έμαθα απο κάπου αλλού γιά κάτι πιτσιρίκια που τελικά κάνουν προσπάθειες να ασχοληθούν έστω και για την πλάκα τους με την μουσική...τελικά διασταυρώθηκε η πληροφορία!!!Μακάρι να σκεφτούν και άλλα παιδιά έτσι... cheers cheers
Thanos
Thanos
Spammer
Spammer


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty ne tre pedia

Δημοσίευση  ghost Παρ Οκτ 17, 2008 8:20 am

pezoume kithara drams kai basw ala pios sas to ipe de boro na katalavw !
Kai esy kirie sidonisti tromarasou otan se koroidevoun vgaldous of topic gia na mathoun na adimiloun.
ok an kapios theli na mas voithisi kai bori na epikinonisi mazimou h me ton petro ton xristou gia perisoteres plirofories..... lol!
ghost
ghost


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  Thanos Σαβ Οκτ 18, 2008 10:57 am

panagos έγραψε:Παιδια κι εγω τραγουδαω. Αν γινει καμια κινηση ειμαι μεσα, 1000 ευρω περνω.


πές μας απο πού θα περάσεις για να έρθουμε να σε πάρουμε..... Laughing Laughing Laughing Laughing
Thanos
Thanos
Spammer
Spammer


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  PARALIAS Δευ Οκτ 20, 2008 1:40 pm

KANA ΚΑΛΟ ΔΑΣΚΑΛΟ Η ΘΗΒΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ??
ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΗΓΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ^*%#$ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΦΗ
PARALIAS
PARALIAS


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  Thanos Δευ Οκτ 20, 2008 2:57 pm

κρατιέμαι τόσο καιρό και δεν λέω τίποτα...τώρα θα πώ μερικά...
εαν περιμένετε κάποια κίνηση απο φορείς ...α΄στα να πάνε με πιάνουν τα γέλια ήδη που το σκέφτομαι...
Ο κόσμος του χωριού γενικά είναι αρνητικός όταν γίνονται τέτοιες κινήσεις...πείτε το ζήλια...πείτε όπως θέλετε τέλοςπάντων...φυσικά όμως και υπάρχουν πολλοί που το βλέπουν θετικά...
εγώ αυτό που έχω να πώ είναι οτι : Παιδιά ασχοληθείτε όσο μπορείτε και μην δίνετε σημασία σε κανένα μ@...κ@ ότι και να λέει...μπράβο στους πιτσιρικάδες που κάνουν πρόβες...
άσε που όπως λέει και ο λαός...''μάθε τέχνη κι άστηνε και αν πεινάσεις πιάστηνε...''

εγώ το κάνω και στην πράξη...

τα σέβη μου!!!
Thanos
Thanos
Spammer
Spammer


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  panagos Δευ Οκτ 20, 2008 4:54 pm

Για να καταλαβω κι εγω Θανο, αν επιτρεπεται φυσικα. Ποτε εγινε κατι τετοιο στο χωριο και σταματησε λογω αρνητικων επικρισεων? Θα μας τρελανεις? Λειτουργησε ποτε ωδειο η' κατι τετοιο στο χωριο μας και εκλεισε επειδη ηταν αρνητικοι οι συγχωριανοι μας? Νομιζω οτι κανεις λαθος και θα ηθελα, αν μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος, για να καταλαβω σε τι αναφερεσαι, μηπως δεν καταλαβα καλα. Θελω ακομα να σου πω να μην κρατιεσαι οταν εχεις κατι να πεις. Η κριτικη για τους φορεις αλλωστε μονο ωφελη μπορει να εχει, αρκει να ειναι καλοπροαιρετη οπως η δικη σου και να συνοδευται απο τεκμηριωμενες και ολοκληρωμενες προτασεις.
panagos
panagos
Thespiakos - MOD
Thespiakos - MOD


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  Thanos Δευ Οκτ 20, 2008 6:20 pm

Δυστυχώς πανάγο για το συγκεκριμένο θέμα είμαι πολύ προκατελειμένος και αυτό δεν αλλάζει...πρίν απο περίπου 10 χρόνια είχε γίνει μια τέτοια κίνηση απο το κέντρο ανάπτυξης δυτικής και νότιας επαρχίας θήβας (ή κάπως έτσι τέλοςπάντων...) με Δάσκαλο τον Θοδωρή τον κουέλη απο την Αθήνα...η κίνηση αυτή έγινε στον Δήμο μας με κέντρο την άσκρη διότι εκεί υπήρχε ο χώρος...δεν κράτησε πάνω απο 3 μήνες...το ποιός έφταιγε? ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του..έξυπνοι άνθρωποι είμαστε άλλωστε...όταν το μεγαλύτερο ποσοστό των κατοίκων κρίνει μια κίνηση,όχι για τον σκοπό που γίνεται αλλά για άλλους παράγοντες (ποιός την κάνει,εάν υπάρχουν κρυφές χρηματοδοτήσεις,εάν ο άλλος θέλει να κάνει τον μάγκα, ή ακόμα επειδή έτσι γουστάρει αν το θές...) τότε λυπάμαι...για αυτό και είμαστε ακόμα πίσω σε σχέση με άλλα χωριά...το ξέρω οτι είμαι μίζερος αλλά έτσι το βλέπω...και δεν κατηγορώ κανέναν υπεύθυνο!!!οσο εμείς οι ίδιοι κάτοικοι (ή μάλλον η μεγαλύτερη μερίδα αυτών) δεν αλλάζει νοοτροπία και κοιτάζει το τί κάνει ο άλλος....άστο...απο την άλλη όμως ειδικά στο θέμα της μουσικής υπάρχει μια μικρή μερίδα η οποία και ανοιχτό μυαλό έχει και όρεξη για να γίνουν πράγματα!!!οι Θεσπιεί(οι)ς σε αυτό το θέμα συνεχίζουν να είναι πρωτοπόροι...και κλείνοντας για να φέρω ένα παράδειγμα...Συναυλία του Δημήτρη Ζερβουδάκη στην Λιβαδειά:σύνολο θεατών γύρω στους 150 με 200...απο αυτούς εγώ μέτρησα γύρω στούς 25 οι οποίοι ήταν απο τις θεσπιές ή είναι επηρεασμένοι απο ορισμένους απο εμάς και έχουν άμεση σχέση με εμάς...αυτά τα ολίγα...
Thanos
Thanos
Spammer
Spammer


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  panagos Δευ Οκτ 20, 2008 8:38 pm

Δεν εγινε κατι στο χωριο μας αλλα στην Ασκρη. Μικρη σημασια θα μου πεις, αλλα επειδη μας διαβαζουν και μικροτεροι δεν ειναι σωστο να λεμε ανακριβειες. Το σημαντικοτερο ομως Θανο που μου κανει μεγαλη εντυπωση ειναι το εξης. Φασκεις και αντιφασκεις φιλε μου. Απο τη μια θελεις κατι να γινει για την μουσικη παιδεια των νεων μας κι απο την αλλη βγαζεις την ουρα σου απ' εξω γιατι πριν απο δεκα χρονια μια προσπαθεια στην Ασκρη απετυχε. Δεν ειναι σοβαρη δικαιολογια αυτη. Ειμαι της γνωμης οτι αν προκειται για κατι που σε ενδιαφερει οφειλεις να προσπαθησεις εστω μια φορα ουσιαστικα. Πριν δεκα χρονια ησουν 21. Ειχατε και εχετε τοσα χρονια μπροστα σας να μαζευτειτε οσοι ενδιαφερεστε και να προσπαθησετε να πετυχετε τον σκοπο σας. Εχασες ολη σου την διψα σ' αυτην την ηλικια επειδη εκλεισε το δημοτικο ωδειο -ο θεος να το κανει- στην Ασκρη? Μηπως ειναι μια φτηνη δικαιολογια η ...''νοοτροπια του χωριου''. Τι διαφορετικο εχει δηλαδη η νοοτροπια των Θεσπιεων απο αυτη των Δομβρεναιων, των Βαγαιων, των Λαρισαιων η' των Αθηναιων. Πεφτεις σε κοινοτοπιες που δεν οδηγουν πουθενα κι απλα αναπαραγουν μιζερια. Πρεπει να προσπαθουμε περισσοτερο και να διαμαρτυρομαστε λιγοτερο νομιζω. Μονο ετσι προαγουμε τον πολιτισμο κι οχι φωναζοντας!
panagos
panagos
Thespiakos - MOD
Thespiakos - MOD


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  dimdim Δευ Οκτ 20, 2008 9:17 pm

Χαιρετώ την νεολαία των Θεσπιών!
Δεχόσαστε παππούδες στην παρέα;
Επειδή μου αρέσει το θέμα θα πω την εμπειρία μου.
Η μουσική είναι προσωπική έκφραση του καθενός και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει ο καλλιτέχνης να επηρεάζεται από σχόλια, κριτικές και γνώμες των άλλων.
Παίζει μουσική για τον εαυτό του γιατί ο ίδιος διάλεξε να παίζει το συγκεκριμένο όργανο και την συγκεκριμένη μουσική και το κάνει γιατί τον ευχαριστεί.
Όλα αυτά λοιπόν όταν ο μουσικός το κάνει για χόμπι και για πάρτη του.
Όταν ο καλλιτέχνης είναι επαγγελματίας και πληρώνεται για αυτό που κάνει τότε τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά.
Θα υποστεί κριτική και σχόλια γιατί ο πελάτης έχει απαιτήσεις. Γιατί τον πληρώνει.
Όσο λοιπόν ένα γκρούπ είναι μια παρέα φίλων που παίζουν για να περνάνε καλά είναι υπέροχο. Όταν το γκρούπ αισθανθεί την ανάγκη της αναγνώρισης από το κοινό και πάρει τα πρώτα χρήματα και τα πρώτα χειροκροτήματα παύει να υπάρχει η μαγεία της προσωπικής έκφρασης και ευχαρίστησης, γιατί απλά παίζεις για τους άλλους.
Είναι η ίδια διαφορά που έχει το σεξ με την κοπελιά μας, με το πληρωμένο του οίκου ανοχής. (Το λέω κόσμια για να μην παρεξηγηθώ).
Συμφωνώ εν μέρει με τον “thanos” όσον αφορά την παροιμία.
Ναι στη μουσική. Χόμπι ή επάγγελμα;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimdim στις Δευ Οκτ 20, 2008 10:06 pm, 1 φορά
dimdim
dimdim


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  vasiliou Δευ Οκτ 20, 2008 9:27 pm

Ayto me to KALITEXNIKO ERGASTIRI (etc to elegan) nai eixe ginei... kai den htan ths Paliopanagias.. apo to xwrio mas ksekinise ,apla ekei brethike stegh mias kai o Zaxarias eixe ta paidia pou asxoliontoysan kai etc brike enan xwro...

Alla etc einai kai ekei pali to visma doulepse(kai den to lew kakoproereta na einai kala o anthrwpos pou kapoia paidia emathan toylaxiston tis notes se auto to diastima)!

Opws blepete egine sthn Askri giati distixos den eixe kapoios dimarxos h apo dimotiko simvoulio Thespioths px ton gio toy pou na thelei na asxolithei na deis pws tha briskotan enas dimotikos xwros sto Rimokastro...opws px ginete me athlitikous xwrous kata periodous!

Telos h alitheia einai oti stis Thespies an kapoios simera thelisei na mathei mousikh prepei: h autodidaxtos ,h na paei sthn Thiva ,h sthn Aliarto(an kai den volevei h syginonia)!
vasiliou
vasiliou
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  Thanos Δευ Οκτ 20, 2008 10:34 pm

panagos έγραψε:Δεν εγινε κατι στο χωριο μας αλλα στην Ασκρη. Μικρη σημασια θα μου πεις, αλλα επειδη μας διαβαζουν και μικροτεροι δεν ειναι σωστο να λεμε ανακριβειες. Το σημαντικοτερο ομως Θανο που μου κανει μεγαλη εντυπωση ειναι το εξης. Φασκεις και αντιφασκεις φιλε μου. Απο τη μια θελεις κατι να γινει για την μουσικη παιδεια των νεων μας κι απο την αλλη βγαζεις την ουρα σου απ' εξω γιατι πριν απο δεκα χρονια μια προσπαθεια στην Ασκρη απετυχε. Δεν ειναι σοβαρη δικαιολογια αυτη. Ειμαι της γνωμης οτι αν προκειται για κατι που σε ενδιαφερει οφειλεις να προσπαθησεις εστω μια φορα ουσιαστικα. Πριν δεκα χρονια ησουν 21. Ειχατε και εχετε τοσα χρονια μπροστα σας να μαζευτειτε οσοι ενδιαφερεστε και να προσπαθησετε να πετυχετε τον σκοπο σας. Εχασες ολη σου την διψα σ' αυτην την ηλικια επειδη εκλεισε το δημοτικο ωδειο -ο θεος να το κανει- στην Ασκρη? Μηπως ειναι μια φτηνη δικαιολογια η ...''νοοτροπια του χωριου''. Τι διαφορετικο εχει δηλαδη η νοοτροπια των Θεσπιεων απο αυτη των Δομβρεναιων, των Βαγαιων, των Λαρισαιων η' των Αθηναιων. Πεφτεις σε κοινοτοπιες που δεν οδηγουν πουθενα κι απλα αναπαραγουν μιζερια. Πρεπει να προσπαθουμε περισσοτερο και να διαμαρτυρομαστε λιγοτερο νομιζω. Μονο ετσι προαγουμε τον πολιτισμο κι οχι φωναζοντας!

δεν θέλω να το συνεχίσω...
ΝΑΙ...λέω ανακρίβειες...
ναι...φάσκω και αντιφάσκω...
ναι...βγάζω την ουρά μου απ'εξω...
ναι...πέφτω σε κοινοτοπίες...
έτσι νομίζεις και φυσικά δεν θα διαφωνήσω μαζί σου...εννοείται οτι έχεις δίκιο...

ναι...έχεις δίκιο τελικά...τώρα που το καλοσκέφτομαι,ειδικά εγώ δεν έχω προσφέρει τίποτα απο άποψης μουσικής σε αυτόν τον τόπο...μέχρι και στην τελευαταία συναυλία των όναρ (που ήταν το τελευταίο μουσικό σοβαρό δρώμενο που έλαβε μέρος στο χωριό μας...)δεν συμμετείχα και δεν βοήθησα καν...μπορούν να το διαβεβαιώσουν όλοι μέσα σε αυτό το φορουμ...και ξέρεις κάτι???το χειρότερο απ'όλα είναι οτι πλέον δεν θέλω να προσφέρω...

Y.S.και τώρα που το ξαναβλέπω..γιατί ο θεός να το κάνει ωδείο???δεν το κατάλαβα αυτό το υπονοούμενο...εντάξει πανάγος...την επόμενη φορά θα φέρουμε τον Σπάθα για μαθήματα κιθάρας, τον Κιουρτσόγλου για μαθήματα μπάσου και τον Τόλιο για μαθήματα Drums μήπως και ο θεός το κάνει ωδείο...
Thanos
Thanos
Spammer
Spammer


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  PARALIAS Δευ Οκτ 20, 2008 11:17 pm

ΠΩΠΩΠΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΜΑΧΗ.

ΒΑΣΙΚΑ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΩΔΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣΚΟΠΩΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΙΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΕ ΣΩΣΤΕΣ ΒΑΣΕΙΣ.

- Η ΚΙΝΗΣΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΗ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ Ο ΠΡΩΗΝ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΩΔΕΙΟΥ ΕΙΧΕ ΚΛΕΙΣΕΙ {ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΕΝΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΝΕΥΣΤΑ ΚΑΙ ΔΗ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΛΑΡΙΝΟΥ} ΩΣ ΔΑΣΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ {ΤΗΝ ΤΟΤΕ} ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΧΑΛΙΝΩΤΟΠΟΥΛΟΣ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΕΝΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΟΤΕ ΦΟΡΕΩΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΤΟ "ΩΔΕΙΟ" ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑΝ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ (ΠΟΥ ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΟΣ ΗΤΑΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΑΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΔΙΟΔΙΑ). ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΥΘΗΝΗ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΤΟΤΕ ΕΝΤΑΛΜΕΝΟΙ ΦΟΡΕΙΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΣ ΕΔΕΙΝΑΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΒΛΟ ΣΤΗΝ ΧΩΡΟΤΑΞΙΑ ΤΩΝ ΘΕΣΠΙΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΚΕΙ ΤΟ ΩΔΕΙΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΥΣΜΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΑΓΝΟΩ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΝΑ Ρ.Μ. ΑΠΛΑ ΓΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ.

ΕΔΩ ΕΦΑΓΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟ, ΤΟΝ ΣΚΑΛΚΩΤΑ, ΤΗΝ ΚΑΛΛΑΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΤΟ ΡΗΜΟΚΑΣΤΡΟ "5-6" ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΣΧΟΙΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΞΥΛΑ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΞΥΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΛΥΝΑΝΤΕΡΟ ΤΑ ΡΙΓΝΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΦΩΤΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.

ΚΛΕΙΣΤΕ Τ'ΑΥΤΙΑ ΣΑΣ ΣΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΣΤΙΣ ΝΟΤΕΣ
PARALIAS
PARALIAS


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ?? Empty Απ: ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΠΙΕΣ??

Δημοσίευση  PARALIAS Δευ Οκτ 20, 2008 11:28 pm

ΕΝ ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΗ ΣΟΒΑΡΟΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΥΧΕΡΟΙ ΟΣΟΙ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΕΚΕΙ

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΦΑΝΕΣ Ο ΤΟΤΕ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΟΥΕΛΗΣ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣΚΕΚΛΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΤΟΥ ΠΕΚΙΝΟ ΩΣ ΕΚΠΡΩΣΟΠΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΧΑΣΑΜΕ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΤ
PARALIAS
PARALIAS


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης